Apartament marzeń

Niektórym z nas marzy się wielki, wszechstronny, nowoczesny apartament na poboczu miasta lub w samym centrum. Niestety wielu nie stać na zrealizowanie tego marzenia. Oglądamy zatem apartamenty innych śledząc programy w telewizji, strony tematyczne w Internecie.

Mamy nadzieję, że w końcu trafimy szóstkę w lotto i kupimy sobie apartament marzeń. No cóż marzyć możemy, ale rzeczywistość jest inna i musimy sami coś zrobić. Jeśli mamy swoje mieszkanie nic nie stoi nam na przeszkodzie, by zamienić je w apartament. Niestety potrzeba na to czasu i pieniędzy, ale mimo wszystko jest to mniejszy koszt niż kupno nowego mieszkania. Wszystko możemy sami sobie zaprojektować w Internecie znajdziemy mnóstwo artykułów porad jak łączyć kolory, jakie meble do jakiego wnętrza pasują. Odrobina cierpliwości i znajdziemy odpowiednie porady dla nas.

Oczywiście jeśli możemy sobie na to pozwolić to skorzystajmy z porady fachowca. Zacznijmy od podstawowych rzeczy jak porządek. Nawet najbardziej nowoczesne apartamenty stracą na uroku jeśli będzie w nim bałagan, a więc sprzątajmy na bieżąco. Czasem, by nasze mieszkanie zyskało zupełnie nowy charakter wystarczy je pomalować odpowiednio. Jasne kolory dodadzą trochę życia i radości smutnym pomieszczeniom. Warto eksperymentować z kolorami np. malując jedną ścianę w innym kolorze.

Bardzo modne są ostatnio naklejki na ścianę, które dobrze się trzymają, pozwolą zatuszować np. zabrudzenia na ścianie. Kolejną rzeczą są starocie na półkach. Schowajmy wszelkiego rodzaju pamiątki niepotrzebnie się kurzą i niszczą, dodatkowo często psując efekt fajnego wnętrza, ponieważ nie są dopasowane do pomieszczenia. Jak chcecie postawić pamiątkę z wakacji to kupujcie takie, by zawsze Wam pasowały w mieszkaniu. Meble są dość drogie, ale pamiętajmy, że zawsze możemy je odnowić. Starą szafę można wyszlifować i pomalować na nowo lub okleić odpowiednimi materiałami w Internecie znajdziemy dużo propozycji, filmików jak to wykonać, by osiągnąć zamierzony efekt.

Pamiętajmy też o kwiatach, które piętnie dopełniają wnętrze np. ostatnio modne są orchidee, nie należą do tanich i łatwych w utrzymaniu, lecz jak już opanujemy sztukę ich uprawy będziemy z siebie dumni. Jak widać na marzeniach nie możemy poprzestać. Zacznij więc rozglądać się po naszym mieszkaniu i zastanawiać się co, by w nim zmienić żeby przypominał te wymarzone apartamenty, które oglądamy w telewizji.

About the author