Nowoczesne stoły do salonu

Salon połączony z jadalnią i aneksem kuchennym to obecnie najczęściej wykorzystywany trend w projektowaniu współczesnych wnętrz. Wymaga on jednak utrzymania spójnego wystroju, który będzie podkreślał elegancki charakter jadalni i współgrał z reprezentacyjnym salonem. Jaki stół jest w stanie sprostać tym wymogom?

Jaki stół do salonu?

Nowoczesne stoły – czyli jakie? Obecnie prawdziwe triumfy święcą klasyczne stoły z blatem, a czasem również nogami wykonanymi z litego drewna. Płyta meblowa za to świetnie będzie prezentowała się we wnętrzach w stylu skandynawskim – daje ona jadalni lekkiego charakteru i sprawia, że całość prezentuje się bardzo ciepło. Wśród nowoczesnych stołów warto zwrócić uwagę również na te ze szklanym blatem. Takich stołów zdecydowanie nie należy przykrywać obrusem, bo ich blat jest największą ozdobą pomieszczenia! Jeśli chodzi o kształt blatu – panuje tu duża różnorodność. Wybór okrągłego, prostokątnego, kwadratowego lub owalnego blatu, a może nawet tego o całkiem zwariowanym kształcie, zależy przede wszystkim od możliwości salonu i indywidualnych preferencji gospodarzy.

Inspirujące modele stołów do nowoczesnego salonu

Wybierając stół do salonu, dobrze jest nieco zaszaleć i nadać pomieszczeniu bardziej awangardowego charakteru. Ciekawym pomysłem może być na przykład stół ze szklanym blatem z fantazyjnymi wzorkami na jego powierzchni – będzie pięknie ozdabiał salon z gładkimi ścianami, zasłonami i prostymi krzesłami. Ciekawie wyglądają też stoły do salonu wykonane z litego drewna. Ich solidne blaty aż proszą się o udekorowanie krzesłami z ciekawą, kolorową tapicerką i postawienie na nich fantazyjnej zastawy stołowej. W nowoczesnym salonie można również zaszaleć i postawić na stół o nietypowym układzie nóg – na przykład w formie trójkątów skierowanych wierzchołkiem ku dołowi, na których wspiera się solidny blat. Takie stoły wymagają odpowiedniej oprawy w postaci prostych krzeseł i ciekawych elementów dekoracyjnych. Tym sposobem idealnie wpasują się w minimalistyczny, ale nieco finezyjny trend urządzania wnętrz.

About the author