Podwyżki cen materiałów budowlanych

Obecnie na rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na materiały budowlane. Budowane jest wiele nowych budynków, tak dużych, jak i tych mniejszych. Niezależnie od rozmiarów wymagają materiałów do budowy lub wykończenia, jak przykładowo płytki ceramiczne. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że materiały budowlane bardzo podrożały w odniesieniu do poprzednich lat. Panele podłogowe są droższe niemal dwukrotnie.

Najbardziej widoczne zmiany cen dotknęły rzecz jasna cegły, pustaki i cement, czyli najczęściej używane materiały budowlane. Materiały te są całkowicie niezbędne na każdym placu budowy, bez nich nie zbudujemy praktycznie żadnego budynku.

Płytki ceramiczne podrażały o prawie kilkadziesiąt procent. Jeszcze kilka lat temu można było trafić na atrakcyjne ceny. Teraz trzeba długo szukać, żeby zdobyć je czy pozostałe materiały wykończeniowe w atrakcyjnej, niezbyt wygórowanej cenie. To nic, jeżeli mamy gotowy dom lub zdobyliśmy mieszkanie w stanie surowym. Wtedy zapłacimy jedynie więcej za materiały do wykończeń, jak choćby płytki ceramiczne czy panele podłogowe.

Znajdujemy się w znacznie gorzej wyglądającej sytuacji, jeżeli dopiero zaczynamy stawianie domu. Materiały budowlane są w tym momencie tak drogie, że koszt budowy domu może zwiększyć się nawet o kilkadziesiąt procent. Gdy chcemy natychmiast zaopatrzeć się w na przykład płytki ceramiczne lub inne materiały wykończeniowe warto poszukać okazjonalnych promocji.

About the author